Klikając "Akceptuję", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Zgłoś
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kraszowicka Zagroda

No items found.

KRASZOWICKA ZAGRODA to stworzone przez Andrzeja i Małgorzatę Hercuń gospodarstwo edukacyjne położone na obrzeżach Świdnicy, składające się z zagrody ze zwierzętami gospodarskimi oraz z modrzewiowej wiejskiej chaty, stylizowanej na  zabudowaniach z przełomu XIX i XX wieku, architektonicznie opartej na budownictwie z Beskidu, wyposażonej w sprzęty gospodarstwa domowego z tego okresu.  Pragniemy pokazać przede wszystkim najmłodszym jak wyglądało kiedyś życie na wsi, ile trudu i pracy musieli włożyć kiedyś ludzie w codzienne czynności, przybliżamy polskie tradycje, obrzędy, folklor i klimat dawnej wsi.  A wszystko to w formie organizowanych przez nas warsztatów  z ginących zawodów i rękodzieła ludowego. Skierowane są one głównie do klas I-III szkoły podstawowej, ale chętnie spotykamy się także zarówno z 6-latkami, jak i młodzieżą, dorosłymi, seniorami czy osobami niepełnosprawnymi.

U nas usłyszycie pianie koguta, meczenie owiec, pogłaszczecie królika, spojrzycie w oczy sowom i będziecie mieli okazję dotknąć tego co już odeszło do historii, ale w Zagrodzie jest ciągle żywe: spróbować podpłomyków  z ciasta chlebowego na zakwasie z pieca chlebowego opalanego drewnem, zajrzeć do kuźni i  samodzielnie wykuć na mini-kowadełkach ozdoby z drutu, ulepić z gliny co tylko chcecie, utkać z nici wełnianych bransoletkę lub podkładkę pod kubek oraz poznać obróbkę runa nie tylko owczego, wykonać wg słowiańskiej tradycji lalkę motankę, własną zabawkę z różnych materiałów robótkowych, obejrzeć spektakl marionetkowy Teatrzyku z Walizki i zrobić  kukiełkę teatralną wg własnego projektu, zagłębić się w  świat  zwierząt i ptaków drapieżnych oraz bogaty świat pszczół, a kiedy przyjdzie świąteczny  czas - ozdobić jaja wielkanocne gorącym woskiem oraz wykonać pierniki z babcinego przepisu i ekologiczne ozdoby choinkowe.

A jeśli chcesz świętować w Zagrodzie swoje conajmniej 8 urodziny - możesz wybrać jedne z powyższych warsztatów.

Dorosłych także nie pozostawiamy bezrobotnych - z nami nauczycie się odchodzących w zapomnienie robótek ręcznych: haftu, szydełkowania, filcowania na mokro, zrobimy makramę na słoju lub patyku, kolorowe mandale z włóczki, a także Lalki Dobrych Życzeń, które dbają o nasze dobro i wspierają w życiu, kiedy zachodzi taka potrzeba. Tak więc wszyscy uczestnicy naszych warsztatów uczą się nowych umiejętności i świetnie się bawią w robótkowej przestrzeni.

My sami uczymy się  od najlepszych - pasjonatów, którzy kochają dawne rzemiosła i chcą się z nami dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Spotykamy ich podczas naszych podróży po sielankowych zakątkach kraju, ale i zagranicą.

W naszej modrzewiowej chacie oferujemy także gościom odpoczynek w ramach agroturystyki - mamy 8 miejsc noclegowych.

0
0
0
0

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc komentować

0 komentarzy
Bądź pierwszym, który skomentuje
Loading
Ktoś pisze komentarz
Brak Nazwy
This is the actual comment. It's can be long or short. And must contain only text information.
Edytowany
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.
Brak
This is the actual comment. It's can be long or short. And must contain only text information.
Edytowany
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.
Pokaż więcej
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Pokaż więcej