Klikając "Akceptuję", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Zgłoś
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Oczekujące na publikację na Doba.pl
Brak postów w kolejce.
Piotr Wąsiński
Twój opiekun konta
+48 604 789 601regionalnie@doba.pl

Kozłonoga Gospodarstwo Kozie

Gospodarstwo kozie Kozłonoga to ekologiczne gospodarstwo kozie z pasją do tworzenia wysokojakościowych produktów mlecznych oraz misją promowania ekologicznego i zrównoważonego stylu życia.
0
0
0
0
Moja strona
Lokalizacja
Klecin 1A
Telefon
+48504593556
Zdjęcia (0)
Film
Twój post został opublikowany!
Strona odświeży się automatycznie w ciągu 10 sekund.
Oops! Coś poszło nie tak.
Szybkie szkolenie, jak korzystać z konta producenta.
Jeżeli kiedyś będziesz potrzebował pomocy, po prawej znajdziesz swojego opiekuna.
W niektórych miejscach znajdziesz takie ikonki:
Objaśnią one Tobie możliwości tworzenia treści.
Dalej ->
Tutaj napisz treść swojego wpisu
Dalej ->
Dodaj do 25 zdjęć lub film z Youtube lub Vimeo
Dalej ->
Tutaj znajdziesz więcej opcji dotyczących publikacji
Dalej ->
Opublikuj  swój pierwszy post!
Dalej ->
Możesz dodać artykuł, wydarzenie, produkty lub kupon. Jeżeli chcesz kontynuować wprowadzenie wybierz jedną opcję.
Wszystko wiem!
Dodaj Artykuł
Zdjęcia (0)
Film
Twój artykuł został opublikowany!
Strona odświeży się automatycznie w ciągu 10 sekund.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
Button Text
Edytuj Artykuł
Zdjęcia (0)
Film
Twój artykuł został opublikowany!
Strona odświeży się automatycznie w ciągu 10 sekund.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
Artykuły
3/5/2024 14:13
Edytuj Artykuł

Kiedy myślimy o koziarstwie, często wyobrażamy sobie malownicze krajobrazy, gdzie kozy pasą się na zielonych łąkach, a gospodarze cieszą się prostym i spokojnym życiem. Jednak koziarstwo to nie tylko sielanka, ale także ciężka praca, pasja i misja. Tak właśnie jest w przypadku gospodarstwa Kozłonoga, które znajduje się w Klecinie, położonego 12 kilometrów od Świdnicy na żyznych łąkach doliny Bystrzycy.

Kozłonoga to gospodarstwo ekologiczne, które posiada 100 kóz na wolnym wybiegu. Kozy są hodowane w sposób przyjazny dla zwierząt i środowiska, z dbałością o ich dobrostan i zdrowie. Kozy pasą się na 10 hektarach bogatych łąk, a koźlęta pozostają przy matkach przez 3 miesiące. Kozy rodzą swoje koźlęta nawet w odstępach czteroletnich, dzięki czemu są eksploatowane w mniejszym stopniu i zachowują dobre zdrowie na dłużej. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni podstawą diety kóz są zioła i trawy, w zimie zaś ekologiczne siano i słoma, otręby ekologiczne oraz owies. To wszystko ma znaczenie i przekłada się na delikatny smak serów oraz zdrowie kóz, a co za tym idzie wyrobów z ich mleka. Kozy również korzystają z dobrodziejstwa jakim jest serwatka, która wzbogacana jest ziołami.

Na terenie gospodarstwa działa zagrodowa serowarnia z podziemną dojrzewalnią serów oraz piekarnia opalana drewnem. W serowarni powstają sery krótko i długo dojrzewające, o różnych smakach i konsystencjach. Niektóre z nich mają zagadkowe nazwy takie jak: Fetamina, Kozia Rebelia, Pochrzaniony czy św. Hildegarda. Sery dojrzewające zanim trafią na stoły, dojrzewają w podziemnej dojrzewalni nawet kilkanaście miesięcy tak jak ser Klettendorf, który zdobył I miejsce w konkursie serów dojrzewających na Wielkim Serwowaniu we Wrocławiu. W piekarni wypiekają się chleby w tradycyjnym szamotowym piecu chlebowym. Po wielogodzinnej fermentacji w dzieżach jodłowych, chleby wędrują do pieca wygrzanego żarem. Postawą wypieku jest mąka ekologicznego zbóż w tym z ostki grodkowickiej gruboziarnistej z ekologicznego gospodarstwa Ożgów z Tarnawy.

Kozłonoga to nie tylko gospodarstwo, ale także miejsce spotkań, edukacji i integracji. Gospodarstwo gromadzi ludzi podążających za ideą samowystarczalności i życia w rytmie natury. Współtworzy takie inicjatywy jak kooperatywa124, Targ Ziemi124, Targ Ziemi130 oraz grupę Jest Alternatywa! Zrzeszającą producentów naturalnej żywności i rękodzielników. Jest dumnym członkiem ogólnopolskiego Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych promującej serowarstwo rzemieślnicze w Polsce.

W sezonie można wziąć udział w „zielonych lekcjach” na łonie natury, w warsztatach pieczenia chleba, w warsztatach ekologicznych, zielarskich oraz kulturoznawczych. W roku szkolnym i na wakacjach gospodarstwo chętnie przyjmuje młodzież na wolontariat pt. "Tydzień z grabiami", kiedy to młodzi mogą poznać walory pracy u podstaw oraz odpocząć po trudach nauki w szkole w otoczeniu przyrody i zwierząt.

Kozłonoga to gospodarstwo kozie z pasją i misją. Pasją do tworzenia wysokiej jakości produktów z mleka koziego, które zachwycają smakiem i wartością odżywczą. Misją do promowania ekologicznego i zrównoważonego stylu życia, który szanuje naturę i jej zasoby. Kozłonoga to gospodarstwo, które inspiruje i zachęca do odkrywania bogactwa, jakie kryje się w koziarstwie.

Zdjęcia (0)
Film
Twój artykuł został opublikowany!
Strona odświeży się automatycznie w ciągu 10 sekund.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
Serowarnie
Artykuły
2/21/2024 11:35

nie udostępnia aktualnie żadnych kuponów

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.