Klikając "Akceptuję", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Zgłoś
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Serowe opowieści: Tajemnice Serowarni Strużańskiej

No items found.

Serowarnia Strużańska - Owcze Delicje: Magiczne laboratorium smaku, gdzie krowie i owcze mleko przemienia się w serowe opowieści.

W tajemniczym zakątku województwa dolnośląskiego, w miejscowości Struga, Serowarnia Strużańska - Owcze Delicje tworzy wyroby, których smak przenosi nas na zielone pastwiska. To miejsce, gdzie tradycja spotyka innowację, a serowarzy z pasją przekształcają mleko owcze i krowie w prawdziwe kulinarne arcydzieła.

Historia i Pasja

Serowarnia Strużańska to nie tylko miejsce produkcji serów, ale także przestrzeń, w której tkwią korzenie i historia. Wieś Struga, oddalona o około 5 kilometrów od Wałbrzycha, leży w gminie Stare Bogaczowice, tuż przy granicy z Książańskim Parkiem Krajobrazowym12. To właśnie tutaj, w otoczeniu malowniczych krajobrazów, serowarzy tworzą swoje wyroby.

Pasja do tradycyjnych receptur i naturalnych składników jest widoczna w każdym kawałku sera. W serowarni wytwarzane są przepyszne twarogi pełnotłuste, sery świeże i dojrzewające oraz jogurty i kefiry. Każdy produkt jest efektem starannie przemyślanej pracy i dbałości o jakość.

Smak Przygody

Owcze Delicje to nie tylko nazwa, to obietnica smaku i przygody. Serowarzy eksperymentują, łącząc różne smaki i dodatki, aby stworzyć unikalne kompozycje. Czy to delikatny ser owczy ziołowy czy intensywny ser krowi z dodatkiem suszonych pomidorów, każdy kęs to podróż przez smaki i aromaty.

Lokalność i Świadomość

Serowarnia Strużańska wspiera lokalnych rolników i hodowców, korzystając z ich mleka jako surowca do produkcji serów. To nie tylko dbałość o jakość, ale także świadomość ekologiczna i zrozumienie, że dobre jedzenie zaczyna się od dobrych składników.

Jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w okolicach Strugi, koniecznie odwiedźcie Serowarnię Strużańską - Owcze Delicje. To miejsce, gdzie ser staje się magią, a smak przenosi nas w świat serowych opowieści. 

0
0
0
0

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc komentować

0 komentarzy
Bądź pierwszym, który skomentuje
Loading
Ktoś pisze komentarz
Brak Nazwy
This is the actual comment. It's can be long or short. And must contain only text information.
Edytowany
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.
Brak
This is the actual comment. It's can be long or short. And must contain only text information.
Edytowany
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.
Pokaż więcej
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Pokaż więcej