Klikając "Akceptuję", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Zgłoś
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Zagroda Pasternak: Sery Lutomierskie – Tradycja i Pasja w Sercu Gór Sowich

No items found.

Zagroda Pasternak: Sery Lutomierskie – Tradycja i Pasja w Sercu Gór Sowich.

W malowniczym zakątku Gór Sowich, gdzie natura splata się z tradycją, znajduje się Zagroda Pasternak – miejsce, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej, a smak serów przenosi w czasie do epoki, gdy rzemiosło i autentyczność były największymi wartościami. Sery Lutomierskie, wytwarzane przez rodzinę Pasternaków, to nie tylko produkt – to opowieść o rodzinnej pasji, miłości do ziemi i szacunku do natury.

Zagroda Edukacyjna Pasternak to więcej niż gospodarstwo – to centrum edukacji, gdzie każdy może przybliżyć się do procesów zachodzących w naturalnym środowisku wiejskiego życia. To tutaj, w Lutomierzu, Stanisława i Malwina Pasternak, matka i córka, zdecydowały się na produkcję tradycyjnych serów typu gouda, wykorzystując mleko z pobliskiej mleczarni. Ich sery, pełne smaku i aromatu, są wynikiem pracy rąk, które z miłością i precyzją dbają o każdy szczegół procesu serowarskiego.

Sery Lutomierskie to nie tylko wyroby najwyższej jakości, ale również symbol zdrowego żywienia i powrotu do korzeni. W oficynie dworskiej, gdzie odbywają się targi zdrowej żywności, można poczuć ducha historii i jednocześnie cieszyć się produktami, które są esencją zdrowego stylu życia. Warsztaty serowarskie, organizowane przez gospodarstwo, to okazja do zdobycia unikalnych umiejętności i zrozumienia, jak wielka wiedza i doświadczenie są potrzebne, aby stworzyć prawdziwy, tradycyjny ser.

Rodzina Pasternaków, z Andrzejem na czele, który zajmuje się uprawą roślin i hodowlą bydła, pokazuje, że współpraca i podział ról są kluczem do sukcesu. To oni, z pomocą górali i wsparciem Ośrodka Doradztwa Rolniczego, rozpoczęli przygodę z serami, która dzisiaj przyciąga miłośników tego wyjątkowego produktu z całego kraju.

Zagroda Pasternak to nie tylko serowarnia, to miejsce, gdzie każdy może doświadczyć pracy w gospodarstwie, dotknąć ziarna serowarskiego i posmakować wyrobów mlecznych w otoczeniu, które inspiruje i uczy. To tutaj, u stóp Gór Sowich, rodzi się produkt, który jest dumą regionu i świadectwem tego, że tradycja i nowoczesność mogą iść w parze, tworząc coś wyjątkowego.

Zapraszamy do Lutomierza, gdzie każdy kęs sera opowiada historię – historię Zagrody Pasternak: Sery Lutomierskie.

0
0
0
0

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc komentować

0 komentarzy
Bądź pierwszym, który skomentuje
Loading
Ktoś pisze komentarz
Brak Nazwy
This is the actual comment. It's can be long or short. And must contain only text information.
Edytowany
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.
Brak
This is the actual comment. It's can be long or short. And must contain only text information.
Edytowany
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.
Pokaż więcej
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Pokaż więcej